Полімери
Полімером називається хімічну речовину з довгим ланцюжком, що складається з безлічі маленьких молекулярних одиниць (мономерів), пов'язаних між собою. Полімери підрозділяються на натуральні і синтетичні, зазвичай мають високий молекулярний вагу, і формують ланцюжки мономерів довжиною в кілька тисяч одиниць. Спочатку в бурінні використовувалися тільки натуральні полімери, з часом все більше розуміння переваг полімерів і використання як натуральних, так і синтетичних колоїдів призвело до великої популярності використання полімерів в бурінні.
Полімери можуть використовуватися як самостійний хімічний реагент, так і для поліпшення бентонітових бурових розчінів. Полімери покращують якість бурового розчину, запобігають його збагачення частинками вибуренной породи і тим самим значно збільшують швидкість проходки, скорочуючи собівартість метра буріння.
Унікальні фізичні і хімічні властивості полімерів дозволяють домогтися наступних переваг при бурінні свердловин:
Зменшення тиску бурового розчину в свердловині, відповідно зменшення потужності бурового насоса
Скорочення поглинання бурового розчину, без необхідності створення товстої глинистої скоринки на стінках свердловини
Зниження крутного моменту і коефіцієнта тертя бурового інструменту об стінки свердловини, і як наслідок значно знизився рівень зносу бурового інструменту.
Відсутність негативного впливу полімерного бурового розчину на зразки породи, при бурінні свердловин з відбором керна.
Швидке осадження частинок вибуренной породи в зумпфі, завжди чистий, легкий і неабразивних буровий розчин.